Edremit Tarihi Mekanlar

Edremit Tarihi Mekanlar

Efelerin diyarı olan Ege’ nin gizemli beldelerini bağrında taşıyan güzeller güzeli Edremit tarihi mekanlar bakımından oldukça zengindir. Birkaç günlük tatil planlarınıza Edremit tarihi mekanlar mutlaka görülmesi gerekenler listenizde bulunmalıdır. Tahtakuşlar etnografya müzesi Türkiye’ de açılan ilk köy müzesi olmaktadır. Antandros Antik kenti Kaz Dağının yakınında olan eski bir Antik şehir olmaktadır. Antandros Açık hava müzesi, Balıkesir, Edremit ve Altınoluk arkeolojik eserlerin sergilendiği görsel şölen yaşayacağınız zengin bir müze olmaktadır.

Edremit Derman Kaplıcaları

Termal kaplıcaları bakımından oldukça zengin olan Balıkesir Edremit, şifa ve dinlenme açısından harika bir yelpaze sunuyor. Sağlığınız için şifa niyetine tercih edebileceğiniz kaplıcalar arasından Edremit derman kaplıcaları aradığınız tüm donanıma sahiptir. Balıkesir Güre kaplıcaları, Emendere kaplıcaları, Pamukçu kaplıcaları ve Gönen kaplıcaları olarak hizmet vermektedir. Kaynak suyları bakımından oldukça zengindir. Gelen konuklarına her hastalığa göre tedavi uygulamaktadır. Cilt hastalıkları, kadın hastalıkları, romatizma, psikolojik rahatsızlıklar da terapi misali rahatlama sağlamaktadır. Ayrıcalıklı olmasının nedenlerinden biri, suyunda sodyum sülfat bulundurmasıdır. Sağlıklı bir şekilde tatilinize devam ediyor, dinleniyor ve iyileşiyorsunuz. Şikayetlerinize göre tedavi uygulandığı kaplıcalar, hijyen bakımından her zaman kriterlerinizi karşılamaktadır. Ailenizle gidip gönül rahatlığıyla ruhen ve bedenen iyileşmiş olarak döneceksiniz.

Edremit Şahinderesi Kanyonu

Kaz Dağları’ nın Batısında yer alan Şahinderesi kanyonu, seyre doyamayacağınız bir keyfe hazırlıyor sizleri. 27 km. uzunluğu olan kanyon, benzersiz manzarası ile, görsel bir şölene imzasını atıyor. Oksijeni bol havası ile meşhur olan Kaz dağları yamacında, doğal bir gezintinin içinde manzaraya doyacaksınız. Dik ve engebeli olan kanyonda gezerken, tur rehberinin sizlere eşlik etmesi tarihi güzellikleri de sindirmenizi sağlayacaktır. Kanyonu gezerken birçok gölcük görecek, doğanın içinde, ruhunuzu özgür bırakacaksınız. Edremit şahinderesi kanyonu doyumsuz bir güzelliğe ev sahipliği yapmaktadır. Ayrıca Balıkesir Edremit’ e oldukça yakın olan ve görmeden dönmemeniz gereken Akçay ziyaretleriniz den memnun ayrılmanızı sağlayacaktır. Bu sayede Akçay otelleri doğanın kucağında sizleri ağırlayacaktır.

Edremit Sahinderesi Kanyonu
Edremit Sahinderesi Kanyonu

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir