Balikesir Tarihi Yerler

Balıkesir Tarihi Yerler

Balıkesir Türkiye’nin en bilinen ve popüler tatil bölgelerini bağrında kucaklayan İllerimizden biridir. Gezip keşfedilmesi gereken birçok zenginliğe sahip olması, şehri ayrıca özel kılmaktadır. Cunda adası, Ayvalık, Altınoluk, Avşa adası ve Akçay başlıca gezilip görülmesi gereken yerler arasındadır. Ayvalık kiliseleri her mevsim binlerce turistin ilgi odağı olmaktadır. Her ne kadar deniz, güneş ve kumun tadını çıkarmak için tatile gidilse de, kiliseleri görmeden gelmemeniz tavsiye edilmektedir. Kyzikos Antik Kenti Balıkesir’ in tarihi güzelliklerinden biri olmaktadır. Yedi şehitler anıtı, Eşrefoğlu Rumi Camii, Antandros açık hava müzesi tarihi zenginlikler arasında bulunmaktadır. Tarifi zenginlikler bakımından, oldukça geniş bir yelpazete yayılmış olan Balıkesir ve çevresi tam donanımlı tarihi yolculuğun esintilerini sunmaktadır. Balıkesir tarihi yerler Balıkesir saat kulesi de meraklılar için belediye parkı içinde yer almaktadır.

Balıkesir Doğal Güzellikler

Balıkesir sadece tarihi güzelliklerle değil, doğal güzellikleriyle de donatılmış bir görsel zenginliktir. Doğanın ve tarihin iç içe yaşaması görenlere unutulmaz anılar bırakmaktadır. Ayvalık adaları, Kazdağları, Ayvalık körfezi, Edremir körfezi doğal güzellikleriyle adeta büyülü bir masalın içinde hissetmenizi sağlayacaktır. Tam anlamıyla terapi duygusu yaşayacak, bedeninize ve ruhunuza unutulmaz zaman dilimleri armağan etmiş olacaksınız. Tabi ki Cunda adası mutlaka görülmesi gereken yerler arasında bulunmaktadır. Akçay sayılabilecek en doğal güzellikler arasında bulunmaktadır. Balıkesir’ e yakınlığıyla bilinen Akçay otelleri sizleri otantik ve modern bir atmosferin konaklama lüksüne davet etmektedir.

Balıkesir Edremit Körfezi

Balikesir Edremit Korfezi
Balikesir Edremit Korfezi

Balıkesir tatilinizde mutlaka görülmesi gereken yerler listenizin başına yazmanız gereken doğal güzellikler arasındadır. Balıkesir Edremit Körfezi muhteşem rotaları çizen görsel bir şölene davetiye çıkarır. Akçay, Altınoluk ve Güre gezi hattınızı çizen eğlenceli uğrak noktalarınızdır.Ayrıca Kaz dağları ciğerlerinizi temizleyen oksijeniyle, gezinizi taçlandıran en değerli güzellikler arasındadır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir