Akcay Sarikiz Tepesi

Balıkesir Sarıkız Tepesi

Marmara ve Ege Bölgesini ayıran Kaz dağlarının en üst noktasına Sarıkız Tepesi adı verilmektedir. Eski ismi İda dağı olan Kaz dağları tıpkı Sarıkız tepesinde olduğu gibi, birçok efsaneye ev sahipliği yapmış bir harikalar diyarıdır. Duyduklarınızla heyecanlanacak, Sarıkız tepesinin efsanesine ve manzarasına hayran kalacaksınız. Stresten tamamen arındırılmış, taş binaları geride bırakmış, hayallerin ötesinde farklı bir boyuta geçebileceğiniz bir masalın içinde baş kahraman olacaksınız. Her şeyden uzak sevdiklerinizle birlikte terapi etkisi yaratacak Balıkesir Sarıkız Tepesi sizleri bekliyor. Dilden dile dolaşıp günümüze kadar gelen hikayede, kulağınıza rüzgarın tınıları vuracak.

Balıkesir Edremit

Her mevsim kapılarını tatilcilerine açarak turizm hizmeti sağlayan, kusursuz bir tatilin baş mimarı olan Balıkesir, ruhunuza ve bedeninize detoks etkisi yaratacaktır. Dinlenmek, dinlenerek eğlenemek için ne kadar doğru bir karar verdiğinizi anlayacaksınız. Balıkesir Edremit bulunduğunuz süre içinde, tarihi ve doğal güzelliklerini gözler önüne serecektir. Doğasında ayrı bir renk, tarihi yolculuğunda başka renklerin diyarına geçiş yapacaksınız. Türkiye’ nin en güzide şehrine adım attıktan sonra görmeden gelmemeniz gereken güzelliklerin varlığından söz etmemek de olmayacaktır. Şahinderesi kanyonu, Hasan boğuldu göleti, Sütüven şelalesi, Şahinderesi kanyonu, Akçay bu güzelliklerden sadece bir kaçı. yeniden doğmuş gibi olacak, cennetten bir köşeyi tercih ettiğiniz için kendinizi şanslı hissedeceksiniz.

Balıkesir Akçay

Balikesir Akcay
Balikesir Akcay

Doğallığından yüzyıllar boyunca ödün vermemiş, Türkiye’ nin ilk turizm beldesi olarak adını altın harflerle yazdırmış bir ayrıcalıktan bahsediyoruz. Tarihin tüm dokusunu nakış gibi işleyerek, bağrından fışkırtan Balıkesir Akçay dinlenerek eğlenmeniz için doğru bir zemin hazırlamaktadır. Sakinliği ruhunuza huzur veren, Kaz dağları eteklerine serilmiş yeşillikleri, masmavi denizi, el değmemiş tarihi dokusuyla bambaşka diyarlarda nefes aldığınızı hissedeceksiniz. Üstelik Akçay otelleri konaklamanız için kusursuz bir hizmet anlayışı sergilemektedir. Plajları, doğası, denizi, altınkum plajı, iç içe geçmiş otantik dokusundan bir şey kaybetmemiş evleri ve otelleri ile bambaşka bir dünyasının merkezinde olduğunuzu hissedeceksiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir