Akcay Plajlari

Akçay Plajları

Balıkesir Edremit’ e yakınlığıyla bilinen ve güzide beldesi olan Akçay, plajlarıyla da adından sıkça söz ettirmektedir. Aslında Akçay sahillerinin her köşesinde mavi sularla buluşmak, özgürce kulaç atmak mümkündür. Ülkemiz için ilk turizm kaynağı olmuş, kapılarını açmış olan ilk belde, her yıl on binlerce yerli ve yabancı turisti ağırlamaktadır. Akçay plajları oldukça keyif verici, çay bahçeleriyle de hizmet veren özelliklere sahiptir. Öncelikle Sarıkız plajı, Akçay halk plajı başta olmak üzere ücretli olarak Turban tatil köyü sizlere hizmet vermektedir. Yemyeşil bir doğanın ortasında, mavinin her tonuna kulaç atmak için Akçay’ a gelmeniz yeterlidir.

Akçay Doğa Sporları

Akçay’ ın Kuzeyinde bulunan Kaz dağları tabiat yürüyüşü için çok elverişlidir. Hafızalara çizilecek resimler, nadide manzarası, bol oksijeni ile, kendine hayran bırakacak olan Kaz dağları, muhteşem bir gezinin baş mimarı olacaktır. Buna ek olarak Akçay doğa sporları bakımından çok zengindir. Fauna-flora bakımından çok zengin olması, bol su kaynağı ile en büyük değerleri bağrında taşıması Akçay’ ı daha zengin hale getirecektir. Şahinderesi kanyonu, jeep safari, adrenalin sevenler için yamaç paraşütü yapabilme imkanı sunmaktadır. Alaçam yaylası doğal zenginlikleriyle iç içe yaşayan bir güzellik deryası olmaktadır. Ruh ve bedensel anlamda terapi yapabileceğiniz, gerçek bir masalın baş kahramanı hissedebileceğiniz güzellikleri ayağınızın altına sermektedir.Üstelik kampçılık yapabilir, trekking için uygun parkurların mevcut olduğu mucize zenginlikleri sizleri bekliyor.

Akçay Pınarbaşı

Akcay Pınarbasi
Akcay Pınarbasi

Yaz aylarının sıcak günlerinde ailenizle birlikte yapabileceğiniz muhteşem bir pikniğe ev sahipliği yapacaktır. Akçay’ a sadece 6 km. mesafede olan Pınarbaşı, doğanın koynunda kar sularıyla yetiştirilen alabalıklarla piknik yapabileceğiniz muhteşem bir görselliğe davetlisiniz. Akçay pınarbaşı yamaçtan gelen buz gibi sularıyla, hem bedensel hem de fiziksel rahatlamanızı sağlayacaktır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir